PARTNERZY


NIEMCY

HASSFURT – miasto powiatowe w północnej Bawarii, w rejencji Dolnej Frankonii, malowniczo położone nad Menem,  liczy ok. 13.000 mieszkańców.Zabytki:

-          Kościół św. Kiliana z 1390 r z pracami Tilmana Riemenschneidera

-          Brama Bamberska

-          Brama Würzburska

-          kaplica rycerska z 1431 r. z 238 herbami

-          rynek

-          stary ratusz z 1514 r.

-          nowy ratusz z 1700 r.Szkoła koordynująca projekt: REGIOMONTANUS-GYMNASIUM –ponad 1000 uczniów, ok. 117 nauczycieli. Nowoczesna infrastruktura, dobre zaplecze dydaktyczne, kryta pływalnia, obserwatorium astronomiczne, boisko szkolne z bieżnią, biblioteka, stołówka, sklepik.


RUMUNIA

SIGHETU MARMATIEI – miasto w północnej Rumunii nad Cisą. Liczy ok. 44.000 mieszkańców.


Szkoła partnerska: LICEUL PEDAGOGIC REGELE FERDINAND


GRECJA

 IOANNINA - miasto w północno-zachodniej Grecji w Epirze na zachodnim brzegu jeziora Ioanninon.  Około 80 tys. mieszkańców.  


Miasto założone w czasach bizantyjskich, prawdopodobnie w X w. W 1081 na krótko opanowane przez Normanów. Od 1204 jedno z głównych miast despotatu Epiru. W 1262 ponownie w granicach Bizancjum. W 1345 podbite przez Serbów, w 1431 opanowane przez Turków. Okres rozkwitu przeżyło w latach 1788 – 1822 pod rządami Alego Paszy z Tepeleny. W 1913, w trakcie I wojny bałkańskiej  przyłączone do Grecji.


Zabytki: twierdza, mury obronne, meczet (muzeum) Aslan Aga z 1619, Rezerwat geologiczny.


Szkoła partnerska: MAROULEIO GENIKO LYKEIO KATSIKAS IOANNINONPORTUGALIA

PORTO -  miasto położone w północnej części Portugalii nad Oceanem Atlantyckim u ujścia rzeki Douro.  Druga co do wielkości metropolia w państwie, po Lizbonie.W centrum administracyjnym Porto mieszka 237 591 mieszkańców.  Porto jest miastem atrakcyjnym pod względem turystycznym. Najważniejszym miejscem jest stare miasto wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Centrum miasta położone jest na granitowym wzgórzu Penaventosa, opadając ku północnemu brzegowi rzeki Duero, której brzegi łączy 6 mostów, kończąc się na nabrzeżu Ribeira. Najstarsze budynki pochodzą ze średniowiecza, jednakże znajdują się tu również budowle z XX wieku, jak choćby Casa da Musica.


Szkoła partnerska: ESCOLA PROFISSIONAL DO COMERCIO ESCRITORIOS E SERVICOS DO PORTO-ASSOCIACAO RAUL DORIA